Nowoczesna technologia, solidność, funkcjonalność, trwałość, estetyka wykonania.
Projektujemy, uzgadniamy, produkujemy, dostarczamy, montujemy, podłączamy media, zapewniamy serwis.
Nasza firma to długoletnie doświadczenie, kwalifikacje, terminowość, ścisła współpraca z użytkownikiem.
Nasze meble to jakość, nowoczesna technologia, solidność, funkcjonalność, trwałość, estetyka.

ZANID

Laboratoriumdoskonałe miejsce pracy

SYSTEM KONTROLI PRZEPŁYWU POWIETRZA

Nasze Dygestorium wyposażone jest w System Kontroli Przepływu Powietrza FM100, prod. Schneider Elektronik GmbH. Monitoruje on przepływ powietrza w komorze roboczej i uruchamia alarm optyczny i akustyczny w przypadku, gdy przepływ jest mniejszy, niż wielkość bezpieczna. Stosuje się go, aby ochronić użytkownika przed ryzykiem zagrożeń, występujących przy nieprawidłowej wentylacji komory roboczej w dygestorium. Spełnia tym samym w pełni normę PN-EN 17175-2.

System Kontroli Przepływu Powietrza spełnia następujące funkcje ostrzegawcze:

√  alarm akustyczny i optyczny (czerwona LED) - zbyt mały przepływ powietrza
√  sygnalizacja optyczna (zielona LED) - wystarczający przepływ powietrza
√  sygnalizacja optyczna (żółta LED) - zbyt duży przepływ powietrza
√  optyczne i akustyczne (do wyboru) ostrzeżenie o ustawieniu szyby na poziomie > 50 cm


SYSTEM REGULACJI PRZEPŁYWU POWIETRZA

Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu pracy przy dygestorium stosuje się System Regulacji Przepływu Powietrza iCM, prod. Schneider Elektronik GmbH. Reguluje on automatycznie ilość powietrza w dygestorium w zależności od stopnia otwarcia okna, tak aby dla każdej wysokości okna zapewnione było bezpieczeństwo pracy.
Zastosowany regulator iCM reguluje szybkość wpływającego do dygestorium powietrza na zadaną wartość np. 0,5 m/s i przedstawia ją na wyświetlaczu graficznym w postaci cyfrowej i analogowej. Regulacja przepływu powietrza w centralnych układach wentylacji odbywa się poprzez przepustnicę z regulowaną klapą montowaną na wylocie dygestorium. Dla wentylatorów indywidualnych wykorzystuje się falowniki sterowane bezpośrednio z regulatora iCM.
System Regulacji Przepływu Powietrza zawiera zintegrowany układ kontroli przepływu powietrza, tym samym spełnia w pełni normę PN-EN 14175-2. Nie jest konieczne stosowanie dodatkowo Systemu Kontroli Przepływu Powietrza.
Główną zaletą regulacji przepływu jest znaczna redukcja zapotrzebowania na powietrze, a tym samym redukcja Kosztów Eksploatacji Laboratorium.
W dygestorium bez systemu regulacji, wyposażonych tylko w System Kontroli Przepływu Powietrza nie ma żadnej możliwości wpływu ilość przepływającego powietrza i jest ona stała.

SYSTEM AUTOMATYCZNEGO ZAMYKANIA OKNA

Zgodnie z normą PN-EN 14175 warunkiem bezpiecznej pracy przy dygestorium jest praca przy zamkniętym oknie. Aby ułatwić personelowi spełnienie tych warunków stosuje się System Automatycznego Zamykania Okna SC 500, prod. Schneider Elektronik GmbH.
System Automatyki Okna sprawdza obecność personelu przed dygestorium poprzez zamontowany czujnik ruchu. Jeśli po ustawionym czasie np. 5 min. nikt nie pracuje przy dygestorium, system zamyka okno.Układ fotokomórek pod dolną krawędzią okna sprawdza, czy na drodze zamykania nie znajduje się pozostawiony przedmiot np. naczynie chemiczne, jeśli tak to system zatrzymuje okno.
Okno w dalszym ciągu można podnosić i opuszczać ręcznie. System automatyki posiada układ wspomagania, krótkie pchnięcie okna w górę lub w dół powoduje jego ruch automatyczny.

Przy zastosowaniu w dygestoriach Systemów Regulacji Przepływu Powietrza wraz z Systemem Automatycznego Zamykania Okna redukujemy w kapitalny sposób zapotrzebowanie na powietrze.
Jeśli już na etapie Projektu przewidziane zostaną tego typu rozwiązania, to można zredukować przekroje kanałów wentylacyjnych, zastosować mniejsze centrale wentylacyjne i zaoszczędzić nie tylko na inwestycji ale w eksploatacji - 50% energii.
Masz pytanie? służymy pomocą
71 33 37 119
czynne:
pon-pt: 7-15

Zanid

ul. Atramentowa 12
Bielany Wrocławskie
55-040 Kobierzyce

tel.: 71 33-37-119 tel/fax.: 71 35-90-117
zanid@zanid.pl sekretariat@zanid.pl

Grażyna Marcinkowska

e-mail: g.marcinkowska@zanid.pl
tel. kom.: 668-821-004

ul. Atramentowa 12 | Bielany Wrocławskie | 55-040 Kobierzyce